fbpx

Knihy dostávají od čtenářů ty nejvyšší známky!

Chcete-li si přečíst recenze nebo sami jednu napsat, stačí si vybrat, která kniha vás zajímá a kliknout na jedno z těchto dvou tlačítek.

Recenze: Boj o pozornost I.

Celkové hodnocení knihy

5,0
5,0 z 5 hvězd (34 hodnocení)
Úžasné97%
Velmi dobré3%
Průměrné0%
Slabé0%
Hrozné0%

Recenze čtenářů

Čtivé a přínosné

8. 7. 2022

Absolvoval jsem školení “Boj o pozornost”, které bylo jednoduše super! Z něj jsem si odnesl pár tipů, které jsem zapojil do svého života a a půl roku později jsem si s chutí otevřel i knihu. A byla stejně jako školení skvělá! Připomněl jsem si, co jsem zapomněl a věřím, že se díky tomu v nakládání s pozorností posunu ještě o další krůček kupředu.

Boj o pozornost přináší jednoduchou a dobře strukturovanou formou zásadní informace o pozornosti a důvody, proč se vyplatí na ni zaměřit. Nedílnou součástí jsou i tipy, jak s pozorností pracovat a jak udělat svůj život možná o trochu jednodušší a spokojenější.

Filipe, děkuju

Tomáš Pavlíček

výborne spracovaná kniha

5. 1. 2022

Všetky informácie v knihe sú veľmi užitočné pre pracovný a súkromný život, ale zároveň je napísaná veľmi zrozumiteľne aj pre laika a preto ma bavilo ju čítať. Tešila som sa kedy budem mať trošku času a môžem ju opäť otvoriť a dočítať a to sa mi naozaj nestalo pri žiadnej odbornej literatúre doposiaľ. Skôr iba pri napínavom príbehu 🙂 Množstvo situácií opísaných v knihe sa mi buď v živote naozaj stalo a utvrdili ste ma len v tom či to bolo správne, alebo ak nie, že mám urobiť v živote nejaké zmeny aby sa mi lepšie pracovalo, dýchalo, aby som využila naozaj efektívne každú minútu dňa, pretože život čím sme starší plynie naozaj veľmi rýchlo a je veľká škoda plytvať svoju pozornosť na veci, ktoré vôbec nie sú pre nás v konečnom dôsledku podstatné, len si to v ten daný moment neuvedomujeme…

Lenka Virasztóová

Skvělé čtení

8. 11. 2021

Kniha mě chytla od prvních slov a četla jsem skoro jedním dechem. Jak prosté a pravdivé. Jen si věci uvědomit . Kniha je skvělá stejně jako přednášky Filipa na živo. Děkuji Jolana

Jolana

Skvělý návod na osobní inventůru...

27. 8. 2021

… zvlášť pro nás, kteří jsme si prošli fázemi perfekcionalismu, workoholismu a chimérou vlastní nepostradatelnosti. 🙂

Díky.

Michal

No Title

2. 8. 2021

Kniha se velmi dobře četla až jsem se musela brzdit ať čtu pomaleji, abych vnímala pořádně obsah jednotlivých odstavců.

Rozhodně je to kniha, kterou si v blízké budoucnosti přečtu znovu. Věřím, že na mě zapůsobí při druhém čtení jiné pasáže než při prvním. Tentokrát mě nejvíce utkvěla v paměti část knihy o pozornosti k jídlu a našemu metabolismu.

Autor mě svou knihou donutil se zamýšlet nad jednotlivými kapitolami, pozastavit se nad svým životem a nad některými situacemi, které v životě tak dobře znám, ale chyběl mi nadhled.

Třešničkou na pomyslném dortu je, že jsem se u knihy nejednou zasmála, ač je to kniha k seberozvoji.

Martina Halusková

Pozornost je celý den s námi

29. 3. 2021

Je až s podivem, jak naše pozornost ovlivňuje náš život, jak zdraví, tak vztahy, pracovní i osobní.

Skvělá kniha, přečetl jsem na dva hlty.

Pan Kahoun má skvělá videa na seduu, doporučuji – odtama toho příjemného chlapa znám. S koupí knihy jsem rozhodně neprohloupil.

Doporučuji všem 🙂

A díky Filipe, skvěle se četla a pomohla mi.

Filip Martínek

Skvělý

28. 3. 2021

Prospěšné

T. Vala

Super kniha

23. 3. 2021

Zajímavé čtení, plné pravdy 🙂

Tomáš Rataj

Boj o pozornost

23. 2. 2021

Táto kniha mi potvrdila správne smerovanie v živote. Veľmi pekne ďakujem 😉. Posúvam ďalej.

Juraj Medvec

Skvělá kniha

16. 1. 2021

Skvělá kniha, velmi praktické rady, zkušenosti, srozumitelný jazyk. Kdo má zájem o rozvoj, musí se v tom najít. Málokterá kniha mě tak zaujala a inspirovala. Díky moc! Snad bude pokračování

Vladimír John

No Title

14. 12. 2020

Absolvovala jsem hodně přednášek směrem k seberozvoji a sebepoznání a jinému “blabla”, ale tahle je tak hezky prakticky a otevřeně popsaná, že je to opravdu k něčemu.

Marie

kouzlo skutečné efektivity

19. 11. 2020

O naši pozornost soutěží všichni – internet, sociální sítě, partner/ka, děti, kolegové v práci, reklama, média, kamarádi… Je jen na nás, čemu tu POZORNOST BUDEME VĚNOVAT. V tom vnímám kouzlo skutečné efektivity.

To není nic nového – strukturovaně toto vnímám díky knize BOJ O POZORNOST.

Tomáš Vala

jak důležitá je pozornost

11. 11. 2020

Knížka, která Vás každou další stránkou přesvědčuje.

O své pointě.

O tom, že byste se měli zamyslet nad některými věcmi.

O tom, že v tom nejste sami.

O tom, jak důležitá je #pozornost.

A o spoustě dalšího :).

Lucie Bílá

Jadním dechem

11. 11. 2020

Máte podobně jako já pocit, že jste si už dost užili publikací na téma osobního rozvoje, leadershipu nebo komunikačních dovedností? Pokud ano, tak by Vám mohla snadno uniknout kniha Boj o pozornost mého bývalého kolegy a dlouholetého známého Filipa Kahouna. A to by byla škoda.

Filipovi se podařilo neotřele uchopit oblast duševní hygieny přes téma pozornosti, jak s ní správně pracovat a k jakým blahodárným efektům to může vést. Dobře je vidět, že autor je praktik, který strávil léta řízením lidí, projektů a firem a nikoliv “špiněním papíru”. Při čtení nemáte dojem, že se patnáctkrát opakuje totéž, že kniha by mohla začít od konce nebo že to někde opsal.

Jistě si vyberete sami, ale pro mne byla nejzajímavější kapitola o “debordelizaci pozornosti”. Je to téma s nímž všichni bojujeme, někteří z nás i u našich dětí. Ale to, co mě osobně dovedlo k tomu, že jsem Boj o pozornost “zhltl” za dva dny včetně podtrhávání je fakt, že zdravě váží trochu teorie a vysvětlení souvislostí s příklady, pár tipy a návody. Přesně v tom správném poměru a v ideálním formátu pro čtení.

Vřele doporučuji!

Ivan Vodička

Boj o pozornost

10. 11. 2020

Kniha mi otevřela oči čeho je možné pomocí správně cílené pozornosti dosahnout. Oceňuji také stručné shrnutí na konci hlavních kapitol.

K

povinná četba pro všechny, kdo chtějí vzít život za správný konec

20. 10. 2020

Znáte to, čtete text, souhlasně si u toho mručíte, je to přece tak jasné – usmíváte se a přesto si začnete podtrhávat pasáže nebo dělat výpisky. Přesně to se mnou udělala kniha Filipa Kahoun s názvem BOJ O POZORNOST. Žádný složitý text k nepochopení, a přesto tak potřebné si přečíst. K tomu, že je potřeba udělat si poznámku nebo podtrhnout některé části, dojde čtenář přirozeně sám. Ano, rozumíme tomu, co nám Filip říká, připadá nám to logické, ale potřebujeme se jeho poznatky naučit využívat. Pomůže nám všem – v životě manažera, rodiče, přítele nebo kamaráda. Nečekejte laciné recepty na štěstí, ale umění života, které spočívá v chytré práci s pozorností. Tou vlastní i cizí. Čas má hodnotu zlata – to už dávno vím a s postupujícím věkem se z toho stává dokonce strašák. A teď jsem si uvědomila, kde svou pozorností zbytečně plýtvám i to, kam ji zaměřit, aby šly věci lépe! Boj o pozornost by se měl stát povinnou četbou pro všechny, kdo chtějí vzít svůj život, práci, rodinu nebo prostě vztahy a postoje za správný konec!

Jitka Dvořáková

vřele doporučuji

10. 10. 2020

Napsat knihu dnes zvládne kde kdo, ať již sám, nebo s pomocí někoho druhého. Avšak aby kniha byla dobrá potřebuje mít nejen dobrý obsah, ale i formu jak to srozumitelně a vnímavě předat. Filip takový dar v kombinaci s umem má, i proto knihu vřele doporučuji. Skvělá kniha Filipe. Díky!! 👍

Michal Štochl

No Title

14. 8. 2020

Před asi dvaceti lety jsem přečetl prvního Coveyho a dodnes z něho v mnoha situacích čerpám. Boj o pozornost má u mě podobnou ambici. Knihu objednám pro všechny své klíčové lidi.

Vladan Jurča

tahle je jiná!

21. 7. 2020

“Nachytřovacích” knížek už jsem přečetla mraky, tahle je ale jiná! Je ze života, popisuje situace, s kterými se potkáváme každý den – doma, v práci, sami v sobe… Filipovi se vše podařilo propojit a najít společného jmenovatele “POZORNOST”… jak sám píše: “pozornost je tím vůbec nejcennějším, co můžeme získat nebo dát”.

Veronika Bojdová

Snadno, ale do hloubky

29. 6. 2020

Filipe děkuji!

..kniha se přesně trefila do mé potřeby pracovat se svou roztříštěnou pozorností mezi zdánlivě aktuální starosti, “tady a teď” a mé 3 děti (všem 3 je do 5let). Čte se hladce a přesto jsou zní patrná léta praxe a kvanta nastudovaného materiálu. Již nyní se mi lépe dýchá a určitě se bude i lépe vychovávat či pracovat. Těším se na další knihu..mějte se blaze!

Marie Kaufman

Tahle knížka je skvělá

15. 6. 2020

Když se mi něco nelíbí, řeknu to. ☝️ Když se mi něco líbí, řeknu to dvakrát tolik. A i když jsem se letos v lednu zařekla, že na chvíli odevzdám rozvojové dospělácké knihy vesmíru a sáhnu zpátky po Letopisech Narnie 📜, musím vám něco říct. Tahle knížka je skvělá. Zhltla jsem ji za víkend a po třech letech mi konečně někdo vysvětlil, proč je pro mě tak těžké opouštět nedokončené projekty, i když se v nich trápím, nebo kam mám jít s roztěkanou myslí (je to krapet jinam, než vás právě napadá…🙃)

Nerada hromadím věci a většinu knih posílám dál. Tuhle si ale nechám. Díky, Filipe.

Petra Dolejšová

neobvyklé čtení

8. 6. 2020

Tato kniha je velmi neobvyklé čtení. Autorovi se podařilo popsat vážnou až životně důležitou látku opravdu čtivým a svěžím způsobem. Je to pro mě první učebnice šťastného života, kterou jsem přečetl jedním dechem a s maximální pozorností, což je myslím dobrý začátek v mém boji o pozornost.

Evžen Drtina

Filipe díky

22. 4. 2020

Filipe díky, boj o mojí pozornost jsi vyhrál na celé čáře. Díky za aha momenty a zastavení se. A uvědomění si toho, kolik člověk promrhá času a energie na zbytečnostech.

Petra Pém

Skvělá kniha

1. 4. 2020

Tohle se Filipovi opravdu povedlo. Četl jsem řadu sebe-rozvojových/motivačních knih a “Boj o pozornost” patří k nejlepším. Na prvním místě svou praktičností a uchopením tématu. Kvalitě obsahu pomohly jak osobní životní zkušenost autora, nadhled a smysl pro humor, tak akademický základ a zmapování aktuálního “stavu vědění”. Výsledkem je vydařená syntéza teoretického výzkumu a zkušeností z praxe, přetavená do konkrétních doporučení. Díky, Filipe, přečetl jsem to “jedním dechem” 🙂

Honza Šťastný

Obal prodává

18. 3. 2020

Jak již nadpis popisuje je tomu tak. Nejen, že má kniha originální obal i ten vnitřek stojí za to. Nejsou to jenom takové ty fráze známých a neznámých autorů, je to pohled na skutečný svět, který dnes a denně prožíváme. Z mého pohledu jsou až komické situace, kdy zjistíte, že vlastně to co autor popisuje, zažívá spousta z nás. Jen tak dále, velice inspirativní.

Tomáš

Poučení nenásilnou formou, to prostě baví!

5. 3. 2020

Kniha, která Vás rychle lapí a jejíž řádky zhltnete během pár hodin. Jedná se o velmi vydařené dílo, které je napsáno jednoduchou a čtivou formou, a tedy i pro lidi psychologickými teoriemi „neposkvrněnými“ zcela pochopitelné a poutavé.

Velice kladně hodnotím, že se autorovi podařilo rozesmát mě již v několika prvních řádcích a dařilo se mu to i na řádcích následujících. Nejedná se tedy o smršť teoretických, často nezáživných, informací, což by se dalo od knihy podobného tématu očekávat, ale o zajímavé čtivo, které je ještě ke všemu protknuto mnoha praktickými ukázkami a taktéž příběhy přímo ze života autora, což tvoří četbu ještě záživnější.

Boj o pozornost čtenáře opravdu donutí zamyslet se nad tím, jestli se svou pozorností pracuje tím správným způsobem, a pokud tomu tak není, dodá tipy, nasměruje a namotivuje k dalšímu seberozvoji. Knihu rozhodně doporučuji a už teď se těším na další dila, Filipe!

Jana Šebestová

Inspirativní a skvělá kniha

3. 3. 2020

Tato kniha je výborná – čtivá, poučná i zábavná. Nejlepší byly vždy praktické příklady, které Vás vtáhly do děje. A myslím, že každý se v jedné z kapitol určitě našel.

Děkuji za inspiraci, pravdivé a cenné rady, které určitě využiji v mém podnikání.

Ivana Lipovská

Pouceni, inspirace i zabava

18. 2. 2020

Cteni = zaliba, vzdelavani = potreba a k tomu take hledani inspirace. Filip a jeho kniha urcite splni… Doporucuji!

Ondrej Oravec

Skvělá kniha

14. 2. 2020

Výborně zpracované téma, originální, poutavé čtení, vede k zamyšlení a uvědomění si významu “pozornosti”. Díky.

Liba Holasová

Jeden večer

11. 2. 2020

Když mne něco baví,čtu rychle.Přesně jako u Filipovy knihy. A některé podněty se udrží v pozornosti snadno.diky

Jiří Havel

Tato kniha opravdu stojí za pozornost!

27. 12. 2019

Díky Filipe! Velmi poutavě a lidsky napsáno. Spoustu věcí každý z nás dělá jen tak mimoděk a automaticky a většinou správně, ale umět dát vše takto pěkně do souvislostí, to je opravdu “kumšt”, který obohatí. Každému vřele doporučuji

Daniel Hanzal

Rostoucí pozornost

25. 12. 2019

Skvělá práce Filipe 👍🎉 Ta léta úsilí se vyplatila. Je vidět, že jste si dal záležet a hodně toho nastudoval. Vidím zde pár podobností s Ludwigovým Koncem prokrastinace, což berte jako lichotku. Oceňuji i sdílení vlastních slabin a cesty. Kniha graduje, umí vtáhnout a je čím dál čtivější. Nebo za to může moje rostoucí pozornost? 😅

Zdeněk Hašek

Zlatý střed.

25. 12. 2019

Tuto knihu s klidným svědomím doporučuji každému, kdo v dnešní hektické době hledá rovnováhu. Líbí se mi její “vystředěnost”, tedy že kniha nemá tendence nadržovat žádnému z extrémů a neříká vám, co je dobře, a co špatně. Celé dílo poukazuje na to, že vše co se kolem nás děje má dvě strany mince. Řekl bych, že autor nahlíží na fungování světa s obrovským nadhledem, což je mě osobně velice sympatické. Knihu si tak může přečíst workoholik, esoterik, muž, žena, introvert, extrovert, kapitalista nebo aktivista a přesto se v ní každý najde.

Jakub Pacanda (CEO | Wuwej.com)

Přečteno "jedním dechem"

21. 12. 2019

Super knížka. Nikdy bych neřekl, že první knížka, kterou přečtu naráz od začátku do konce bude zrovna na téma Psychologie. Filipova knížka se mi četla sama, jako detektivka nebo napínavý film. S každou další stranou čekám, co dalšího se objeví a ještě povýší už tak napínavý příběh. Současně to je ale návod a poselství: “Važte si své pozornosti a vnímejte, komu a kam ji dáváte…

Jiří Langr

Recenze: Boj o pozornost II.

Celkové hodnocení knihy

5,0
5,0 z 5 hvězd (7 hodnocení)
Úžasné100%
Velmi dobré0%
Průměrné0%
Slabé0%
Hrozné0%

Recenze čtenářů

Top knížka

9. 8. 2022

Jedna z TOP knížek , které jsem v poslední době četl. Plynule navazuje na první díl.

Strukturovaně s příklady a výstižnými, jednoduchými obrázky a grafy autor doporučuje na co se zaměřit – kam investovat svoji pozornost pro zvýšení pravděpodobnosti úspěchu v práci, na sociálních sítích i v soukromém životě.

Josef Zelenka

mnoho veľmi cenných rád a inšpirácií

1. 2. 2022

Prvý diel knihy BOJ O POZORNOSŤ je venovaný hlavne pozornosti, prečo je dôležité komu a čomu venujeme našu pozornosť ako to vplýva na naše duševné a fyzické zdravie v osobnom i pracovnom živote.

Druhý diel knihy je venovaný tajomstvu osobného marketingu a to hlavne emóciám spojenými s pozornosťou a troškou psychológie. Ak chceme seba samých prezentovať smerom navonok či už v pracovnej alebo i súkromnej sfére, je veľmi dôležité aké sú naše emócie, ako nás vníma naše okolie, ako my vnímame svoje okolie. Kniha hovorí aj o tom, že je dôležité aby sme robili to, čo nás baví, pretože vtedy vyžarujeme úprimné a tým pádom uveriteľné emócie, vytvárame práve také príbehy, ktoré priťahujú pozornosť nášho okolia čo má vplyv na správny prístup k úspešnému osobnému marketingu.

Filip Kahoun má v oblasti marketingu dlhoročné skúsenosti a veľmi si cením, že sa o svoje skúsenosti v tejto knihe s čitateľmi podelil.

Ako prvý tak i druhý diel je písaný veľmi zaujímavo, zahŕňa osobné príbehy zo života, je v nich humor, ja osobne som sa od oboch kníh nevedela odtrhnúť. Napriek tomu, že sa vo svojej práci spolupodieľam na marketingových aktivitách, táto kniha mi poskytla mnoho veľmi cenných rád a inšpirácií, ktoré určite v blízkej budúcnosti využijem vo svojej práci. Taktiež je v knihe mnoho rád ako sa osobne prezentovať na sociálnych sieťach napríklad na LinkedIn, kde som ja osobne úplný začiatočník a preto mi všetky rady týmto smerom padli veľmi vhod. Ďakujem!

Lenka Virasztóová

funkční návod

23. 11. 2021

Jestli nám Čechům něco moc nejde, tak je to umění sami sebe prodat. Nevím, jestli je to důsledek komunistické minulosti, našeho školství, nebo něčeho úplně jiného. Jedno ale vím stoprocentně: Filip Kahoun to dokázal. V jeho knize „Boj o pozornost II“ vystihl funkční návod, jak se s touto – dnes naprosto klíčovou dovedností – naučit efektivně pracovat.

Knížka je doslova plná rad, o kterých tak nějak tušíte, některými se i podvědomě řídíte, ale až je vidíte černé na bílém, tak zažijete ten pověstný AHA! moment.

Tak třeba věčný boj s prezentacemi v PowerPointu. Filip správně píše, že dobrý slide by měl fungovat jako billboard, na kterém musí příjemce vstřebat klíčovou informaci do 3 vteřin. Čím méně toho na slidu máte, tím lépe. Není nic horšího než slide o 250 slovech, 7 odrážkách a 6 grafech. A věřte mi, že už jsem jich za svou kariéru pár viděla! 🙈

Málokdy se mi stane, že mě kniha donutí hned jít a něco vyzkoušet. Tady jsem to zažila u kapitoly o archetypech podle psychologa C. G. Junga. Filip je popsal tak poutavě, že jsem si hned šla udělat vlastní test, abych zjistila svůj dominantní archetyp a mohla se svou vlastní hlavou lépe pracovat.

Nejvíc se mi ale líbí, že po celou knihu dával Filip důraz na skromnost, pokoru a opravdovost. Přece jen jsem knížku otevírala s obavami, že když jde o osobní marketing, bude to o jisté formě pozérství a předvádění se. Jak ráda jsem se mýlila!

Vlastně si nedovedu představit zaměstnání, pozici nebo profesi, ve které by tato knížka nebyla čtenáři vhod. A to je, myslím, neuvěřitelný počin. 👏

Na Filipově LinkedInu jsem si všimla, že spousta lidí volá po audioknize. Filip na ní už dokonce pracuje. Já jsem ji slyšela tak trochu v předstihu. Jak Filipa už roky znám, tak se mi doslova stalo, že jsem ho slyšela v hlavě při čtení. Jeho hlas, dikci, gesta, smích. Ten smích bych podtrhla. Knížku totiž napsal ve stylu jemu vlastním: odlehčeně, lidsky, pochopitelně. Žádné nafoukané „hogo fogo“.

Myslím, že to dokonale shrnuje největší a taky nejvzácnější umění Filipa – představit ostatním složité věci jednoduše.

Filipe, gratuluju ke skvěle odvedené práci, odnáším si tunu inspirace a děkuju za ni. A děkuju taky za to, že dlouhé roky jeden druhému věnujeme pozornost – v pracovním i osobním životě. Přece jen, jak správně píšeš, vzácnější komodity v lidské psychice není. Jsem fakt ráda, že právě Tebe můžu řadit mezi mé nejbližší. 🤗

Renata Werliková

Povedené dílo - DOPORUČUJI pro ROZVOJ LEADERSHIP

29. 10. 2021

Milý Filipe, děkuji Vám za Vaší knihu = velice povedené dílo…

Kniha zabaví i pobaví, ale především pomůže nebo poučí ve kterékoliv fázi kariéry a také věku, např. mém…

Hodnocení – DOPORUČENÁ, tedy “MUST READ” literatura LEADERSHIP a MANAGEMENT, kterou zvládnete i pochopíte velice rychle…

Ondrej ORAVEC

smekám klobouk

18. 10. 2021

Opět smekám klobouk, jak se Filipovi daří psát o odborných věcech velmi zábavně a čtivě. Zvlášť oceňuji poznatky z psychologie – to je věc, která mě zajímá, ale jsem líný to studovat u zdroje 🙂

Evžen

Kaše dobrá, chci nášup

18. 10. 2021

Druhý díl filmu nebo knihy často bývá “nastavovanou kaší”. To však není případ úžasné knihy z pera Filip Kahoun “Boj o pozornost II”. Přečetl jsem velmi rychle. Určitě mohu doporučit. “Kaše dobrá, chci nášup”

Jirka Diepolt

Druhá stejně dobrá jako první

18. 10. 2021

Měla jsem to štěstí, že se mi do rukou dostala kniha Boj o pozornost II. Čtení to bylo zábavné a edukativní. Moje obavy z toho, že druhý díl mi nepřinese nic nového byly mylné. Díky Bohu, tedy vlastně – díky Filipovi.

Míla
Sdílet