fbpx

Knihy dostávají od čtenářů ty nejvyšší známky!

Chcete-li si přečíst recenze nebo sami jednu napsat, stačí si vybrat, která kniha vás zajímá a kliknout na jedno z těchto dvou tlačítek.

Recenze: Boj o pozornost I.

Celkové hodnocení knihy

5
Rated 5 out of 5
5 z 5 hvězd (31 hodnocení)
Úžasné97%
Velmi dobré3%
Průměrné0%
Slabé0%
Hrozné0%

Recenze čtenářů

Skvělý návod na osobní inventůru...

Rated 5 out of 5
27. 8. 2021

… zvlášť pro nás, kteří jsme si prošli fázemi perfekcionalismu, workoholismu a chimérou vlastní nepostradatelnosti. 🙂
Díky.

Michal

No Title

Rated 5 out of 5
2. 8. 2021

Kniha se velmi dobře četla až jsem se musela brzdit ať čtu pomaleji, abych vnímala pořádně obsah jednotlivých odstavců.
Rozhodně je to kniha, kterou si v blízké budoucnosti přečtu znovu. Věřím, že na mě zapůsobí při druhém čtení jiné pasáže než při prvním. Tentokrát mě nejvíce utkvěla v paměti část knihy o pozornosti k jídlu a našemu metabolismu.
Autor mě svou knihou donutil se zamýšlet nad jednotlivými kapitolami, pozastavit se nad svým životem a nad některými situacemi, které v životě tak dobře znám, ale chyběl mi nadhled.
Třešničkou na pomyslném dortu je, že jsem se u knihy nejednou zasmála, ač je to kniha k seberozvoji.

Martina Halusková

Pozornost je celý den s námi

Rated 5 out of 5
29. 3. 2021

Je až s podivem, jak naše pozornost ovlivňuje náš život, jak zdraví, tak vztahy, pracovní i osobní.
Skvělá kniha, přečetl jsem na dva hlty.
Pan Kahoun má skvělá videa na seduu, doporučuji – odtama toho příjemného chlapa znám. S koupí knihy jsem rozhodně neprohloupil.
Doporučuji všem 🙂
A díky Filipe, skvěle se četla a pomohla mi.

Filip Martínek

Skvělý

Rated 5 out of 5
28. 3. 2021

Prospěšné

T. Vala

Super kniha

Rated 5 out of 5
23. 3. 2021

Zajímavé čtení, plné pravdy 🙂

Tomáš Rataj

Boj o pozornost

Rated 4 out of 5
23. 2. 2021

Táto kniha mi potvrdila správne smerovanie v živote. Veľmi pekne ďakujem 😉. Posúvam ďalej.

Juraj Medvec

Skvělá kniha

Rated 5 out of 5
16. 1. 2021

Skvělá kniha, velmi praktické rady, zkušenosti, srozumitelný jazyk. Kdo má zájem o rozvoj, musí se v tom najít. Málokterá kniha mě tak zaujala a inspirovala. Díky moc! Snad bude pokračování

Vladimír John

No Title

Rated 5 out of 5
14. 12. 2020

Absolvovala jsem hodně přednášek směrem k seberozvoji a sebepoznání a jinému „blabla“, ale tahle je tak hezky prakticky a otevřeně popsaná, že je to opravdu k něčemu.

Marie

kouzlo skutečné efektivity

Rated 5 out of 5
19. 11. 2020

O naši pozornost soutěží všichni – internet, sociální sítě, partner/ka, děti, kolegové v práci, reklama, média, kamarádi… Je jen na nás, čemu tu POZORNOST BUDEME VĚNOVAT. V tom vnímám kouzlo skutečné efektivity.
To není nic nového – strukturovaně toto vnímám díky knize BOJ O POZORNOST.

Tomáš Vala

jak důležitá je pozornost

Rated 5 out of 5
11. 11. 2020

Knížka, která Vás každou další stránkou přesvědčuje.
O své pointě.
O tom, že byste se měli zamyslet nad některými věcmi.
O tom, že v tom nejste sami.
O tom, jak důležitá je #pozornost.
A o spoustě dalšího :).

Lucie Bílá

Jadním dechem

Rated 5 out of 5
11. 11. 2020

Máte podobně jako já pocit, že jste si už dost užili publikací na téma osobního rozvoje, leadershipu nebo komunikačních dovedností? Pokud ano, tak by Vám mohla snadno uniknout kniha Boj o pozornost mého bývalého kolegy a dlouholetého známého Filipa Kahouna. A to by byla škoda.
Filipovi se podařilo neotřele uchopit oblast duševní hygieny přes téma pozornosti, jak s ní správně pracovat a k jakým blahodárným efektům to může vést. Dobře je vidět, že autor je praktik, který strávil léta řízením lidí, projektů a firem a nikoliv “špiněním papíru”. Při čtení nemáte dojem, že se patnáctkrát opakuje totéž, že kniha by mohla začít od konce nebo že to někde opsal.
Jistě si vyberete sami, ale pro mne byla nejzajímavější kapitola o “debordelizaci pozornosti”. Je to téma s nímž všichni bojujeme, někteří z nás i u našich dětí. Ale to, co mě osobně dovedlo k tomu, že jsem Boj o pozornost “zhltl” za dva dny včetně podtrhávání je fakt, že zdravě váží trochu teorie a vysvětlení souvislostí s příklady, pár tipy a návody. Přesně v tom správném poměru a v ideálním formátu pro čtení.
Vřele doporučuji!

Ivan Vodička

Boj o pozornost

Rated 5 out of 5
10. 11. 2020

Kniha mi otevřela oči čeho je možné pomocí správně cílené pozornosti dosahnout. Oceňuji také stručné shrnutí na konci hlavních kapitol.

K

povinná četba pro všechny, kdo chtějí vzít život za správný konec

Rated 5 out of 5
20. 10. 2020

Znáte to, čtete text, souhlasně si u toho mručíte, je to přece tak jasné – usmíváte se a přesto si začnete podtrhávat pasáže nebo dělat výpisky. Přesně to se mnou udělala kniha Filipa Kahoun s názvem BOJ O POZORNOST. Žádný složitý text k nepochopení, a přesto tak potřebné si přečíst. K tomu, že je potřeba udělat si poznámku nebo podtrhnout některé části, dojde čtenář přirozeně sám. Ano, rozumíme tomu, co nám Filip říká, připadá nám to logické, ale potřebujeme se jeho poznatky naučit využívat. Pomůže nám všem – v životě manažera, rodiče, přítele nebo kamaráda. Nečekejte laciné recepty na štěstí, ale umění života, které spočívá v chytré práci s pozorností. Tou vlastní i cizí. Čas má hodnotu zlata – to už dávno vím a s postupujícím věkem se z toho stává dokonce strašák. A teď jsem si uvědomila, kde svou pozorností zbytečně plýtvám i to, kam ji zaměřit, aby šly věci lépe! Boj o pozornost by se měl stát povinnou četbou pro všechny, kdo chtějí vzít svůj život, práci, rodinu nebo prostě vztahy a postoje za správný konec!

Jitka Dvořáková

vřele doporučuji

Rated 5 out of 5
10. 10. 2020

Napsat knihu dnes zvládne kde kdo, ať již sám, nebo s pomocí někoho druhého. Avšak aby kniha byla dobrá potřebuje mít nejen dobrý obsah, ale i formu jak to srozumitelně a vnímavě předat. Filip takový dar v kombinaci s umem má, i proto knihu vřele doporučuji. Skvělá kniha Filipe. Díky!! 👍

Michal Štochl

No Title

Rated 5 out of 5
14. 8. 2020

Před asi dvaceti lety jsem přečetl prvního Coveyho a dodnes z něho v mnoha situacích čerpám. Boj o pozornost má u mě podobnou ambici. Knihu objednám pro všechny své klíčové lidi.

Vladan Jurča

tahle je jiná!

Rated 5 out of 5
21. 7. 2020

“Nachytřovacích” knížek už jsem přečetla mraky, tahle je ale jiná! Je ze života, popisuje situace, s kterými se potkáváme každý den – doma, v práci, sami v sobe… Filipovi se vše podařilo propojit a najít společného jmenovatele “POZORNOST”… jak sám píše: “pozornost je tím vůbec nejcennějším, co můžeme získat nebo dát”.

Veronika Bojdová

Snadno, ale do hloubky

Rated 5 out of 5
29. 6. 2020

Filipe děkuji!
..kniha se přesně trefila do mé potřeby pracovat se svou roztříštěnou pozorností mezi zdánlivě aktuální starosti, “tady a teď” a mé 3 děti (všem 3 je do 5let). Čte se hladce a přesto jsou zní patrná léta praxe a kvanta nastudovaného materiálu. Již nyní se mi lépe dýchá a určitě se bude i lépe vychovávat či pracovat. Těším se na další knihu..mějte se blaze!

Marie Kaufman

Tahle knížka je skvělá

Rated 5 out of 5
15. 6. 2020

Když se mi něco nelíbí, řeknu to. ☝️ Když se mi něco líbí, řeknu to dvakrát tolik. A i když jsem se letos v lednu zařekla, že na chvíli odevzdám rozvojové dospělácké knihy vesmíru a sáhnu zpátky po Letopisech Narnie 📜, musím vám něco říct. Tahle knížka je skvělá. Zhltla jsem ji za víkend a po třech letech mi konečně někdo vysvětlil, proč je pro mě tak těžké opouštět nedokončené projekty, i když se v nich trápím, nebo kam mám jít s roztěkanou myslí (je to krapet jinam, než vás právě napadá…🙃)
Nerada hromadím věci a většinu knih posílám dál. Tuhle si ale nechám. Díky, Filipe.

Petra Dolejšová

neobvyklé čtení

Rated 5 out of 5
8. 6. 2020

Tato kniha je velmi neobvyklé čtení. Autorovi se podařilo popsat vážnou až životně důležitou látku opravdu čtivým a svěžím způsobem. Je to pro mě první učebnice šťastného života, kterou jsem přečetl jedním dechem a s maximální pozorností, což je myslím dobrý začátek v mém boji o pozornost.

Evžen Drtina

Filipe díky

Rated 5 out of 5
22. 4. 2020

Filipe díky, boj o mojí pozornost jsi vyhrál na celé čáře. Díky za aha momenty a zastavení se. A uvědomění si toho, kolik člověk promrhá času a energie na zbytečnostech.

Petra Pém

Skvělá kniha

Rated 5 out of 5
1. 4. 2020

Tohle se Filipovi opravdu povedlo. Četl jsem řadu sebe-rozvojových/motivačních knih a „Boj o pozornost“ patří k nejlepším. Na prvním místě svou praktičností a uchopením tématu. Kvalitě obsahu pomohly jak osobní životní zkušenost autora, nadhled a smysl pro humor, tak akademický základ a zmapování aktuálního „stavu vědění“. Výsledkem je vydařená syntéza teoretického výzkumu a zkušeností z praxe, přetavená do konkrétních doporučení. Díky, Filipe, přečetl jsem to „jedním dechem“ 🙂

Honza Šťastný

Obal prodává

Rated 5 out of 5
18. 3. 2020

Jak již nadpis popisuje je tomu tak. Nejen, že má kniha originální obal i ten vnitřek stojí za to. Nejsou to jenom takové ty fráze známých a neznámých autorů, je to pohled na skutečný svět, který dnes a denně prožíváme. Z mého pohledu jsou až komické situace, kdy zjistíte, že vlastně to co autor popisuje, zažívá spousta z nás. Jen tak dále, velice inspirativní.

Tomáš

Poučení nenásilnou formou, to prostě baví!

Rated 5 out of 5
5. 3. 2020

Kniha, která Vás rychle lapí a jejíž řádky zhltnete během pár hodin. Jedná se o velmi vydařené dílo, které je napsáno jednoduchou a čtivou formou, a tedy i pro lidi psychologickými teoriemi „neposkvrněnými“ zcela pochopitelné a poutavé.
Velice kladně hodnotím, že se autorovi podařilo rozesmát mě již v několika prvních řádcích a dařilo se mu to i na řádcích následujících. Nejedná se tedy o smršť teoretických, často nezáživných, informací, což by se dalo od knihy podobného tématu očekávat, ale o zajímavé čtivo, které je ještě ke všemu protknuto mnoha praktickými ukázkami a taktéž příběhy přímo ze života autora, což tvoří četbu ještě záživnější.
Boj o pozornost čtenáře opravdu donutí zamyslet se nad tím, jestli se svou pozorností pracuje tím správným způsobem, a pokud tomu tak není, dodá tipy, nasměruje a namotivuje k dalšímu seberozvoji. Knihu rozhodně doporučuji a už teď se těším na další dila, Filipe!

Jana Šebestová

Inspirativní a skvělá kniha

Rated 5 out of 5
3. 3. 2020

Tato kniha je výborná – čtivá, poučná i zábavná. Nejlepší byly vždy praktické příklady, které Vás vtáhly do děje. A myslím, že každý se v jedné z kapitol určitě našel.
Děkuji za inspiraci, pravdivé a cenné rady, které určitě využiji v mém podnikání.

Ivana Lipovská

Pouceni, inspirace i zabava

Rated 5 out of 5
18. 2. 2020

Cteni = zaliba, vzdelavani = potreba a k tomu take hledani inspirace. Filip a jeho kniha urcite splni… Doporucuji!

Ondrej Oravec

Skvělá kniha

Rated 5 out of 5
14. 2. 2020

Výborně zpracované téma, originální, poutavé čtení, vede k zamyšlení a uvědomění si významu „pozornosti“. Díky.

Liba Holasová

Jeden večer

Rated 5 out of 5
11. 2. 2020

Když mne něco baví,čtu rychle.Přesně jako u Filipovy knihy. A některé podněty se udrží v pozornosti snadno.diky

Jiří Havel

Tato kniha opravdu stojí za pozornost!

Rated 5 out of 5
27. 12. 2019

Díky Filipe! Velmi poutavě a lidsky napsáno. Spoustu věcí každý z nás dělá jen tak mimoděk a automaticky a většinou správně, ale umět dát vše takto pěkně do souvislostí, to je opravdu “kumšt”, který obohatí. Každému vřele doporučuji

Daniel Hanzal

Rostoucí pozornost

Rated 5 out of 5
25. 12. 2019

Skvělá práce Filipe 👍🎉 Ta léta úsilí se vyplatila. Je vidět, že jste si dal záležet a hodně toho nastudoval. Vidím zde pár podobností s Ludwigovým Koncem prokrastinace, což berte jako lichotku. Oceňuji i sdílení vlastních slabin a cesty. Kniha graduje, umí vtáhnout a je čím dál čtivější. Nebo za to může moje rostoucí pozornost? 😅

Zdeněk Hašek

Zlatý střed.

Rated 5 out of 5
25. 12. 2019

Tuto knihu s klidným svědomím doporučuji každému, kdo v dnešní hektické době hledá rovnováhu. Líbí se mi její „vystředěnost“, tedy že kniha nemá tendence nadržovat žádnému z extrémů a neříká vám, co je dobře, a co špatně. Celé dílo poukazuje na to, že vše co se kolem nás děje má dvě strany mince. Řekl bych, že autor nahlíží na fungování světa s obrovským nadhledem, což je mě osobně velice sympatické. Knihu si tak může přečíst workoholik, esoterik, muž, žena, introvert, extrovert, kapitalista nebo aktivista a přesto se v ní každý najde.

Jakub Pacanda (CEO | Wuwej.com)

Přečteno "jedním dechem"

Rated 5 out of 5
21. 12. 2019

Super knížka. Nikdy bych neřekl, že první knížka, kterou přečtu naráz od začátku do konce bude zrovna na téma Psychologie. Filipova knížka se mi četla sama, jako detektivka nebo napínavý film. S každou další stranou čekám, co dalšího se objeví a ještě povýší už tak napínavý příběh. Současně to je ale návod a poselství: „Važte si své pozornosti a vnímejte, komu a kam ji dáváte…

Jiří Langr

Recenze: Boj o pozornost II.

Celkové hodnocení knihy

5
Rated 5 out of 5
5 z 5 hvězd (3 hodnocení)
Úžasné100%
Velmi dobré0%
Průměrné0%
Slabé0%
Hrozné0%

Recenze čtenářů

smekám klobouk

Rated 5 out of 5
18. 10. 2021

Opět smekám klobouk, jak se Filipovi daří psát o odborných věcech velmi zábavně a čtivě. Zvlášť oceňuji poznatky z psychologie – to je věc, která mě zajímá, ale jsem líný to studovat u zdroje 🙂

Evžen

Kaše dobrá, chci nášup

Rated 5 out of 5
18. 10. 2021

Druhý díl filmu nebo knihy často bývá “nastavovanou kaší”. To však není případ úžasné knihy z pera Filip Kahoun “Boj o pozornost II”. Přečetl jsem velmi rychle. Určitě mohu doporučit. “Kaše dobrá, chci nášup”

Jirka Diepolt

Druhá stejně dobrá jako první

Rated 5 out of 5
18. 10. 2021

Měla jsem to štěstí, že se mi do rukou dostala kniha Boj o pozornost II. Čtení to bylo zábavné a edukativní. Moje obavy z toho, že druhý díl mi nepřinese nic nového byly mylné. Díky Bohu, tedy vlastně – díky Filipovi.

Míla
Sdílet